Traumy a obavy z operácie už nemusíte riešiť
Rýchla rekonvalescencia, teda návrat k bežnému životu, bezbolestnosť, žiadne nežiaduce účinky a ani nutnosť celkovej anestézie, to sú pozitíva najnovších zdravotníckych metód liečby kŕčových žíl. Vykonávajú sa ambulantne, sú bezbolestné a nezostávajú po nich na koži žiadne jazvy. Hovoríme o skleroterapii, liečbe laserom, biologickom lepidle VenaSeal, CLaCS metóde a ambulantnej flebektómii.
Najúčinnejšia a najpopulárnejšia je sklerotizácia dolných končatín, pri ktorej sa jemnými ihličkami priamo do postihnutej žily vstrekuje špeciálna látka a pripomína to len jemné pichnutie komára. Nie je nutná hospitalizácia ani anestézia, neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky, po zákroku nezostávajú jazvy ani viditeľné kŕčové žily Venasum rezy, mobilita pacienta je obnovená okamžite.
Laserová operácia je veľmi efektívna a s výrazným estetickým výsledkom. Do postihnutej žily sa drobným vpichom zavedie laserové vlákno, tam zapôsobí teplo z laserovej energie, ktoré žilu zohreje, tá sa zmrští a uzatvorí. Tento spôsob sa vykonáva v lokálnej anestézii a pacient po ňom musí veľmi veľa chodiť.
Zákrok pod názvom CLaCS vyvinul a v praxi aj začal vykonávať renomovaný žilový odborník Dr. Kasuo Miyake (Sao Paulo, Brazília). Hovoríme o kombinácii skleroterapie, kryoterapie a lasera, ktorý na kožu pôsobí ako prvý.
Miniflebektómia je veľmi pohodlný spôsob liečby kŕčových žíl, potrebná je iba lokálna anestézia a vykonáva sa ambulantne. Základom sú nepatrné vpichy, ktorými sa odstraňujú prítoky kmeňových žíl, a to si vyžaduje kombináciu tejto metódy s endovenóznou laserovou abláciou. Túto formu odstraňovania kŕčových žíl môžeme nazvať aj najspoľahlivejšou a veľmi bezpečnou, hojenie je veľmi rýchle a zotavenie okamžité. K týmto moderným metódam môžeme zaradiť aj biologické lepidlo, ktoré taktiež rýchlo a bezbolestne napraví neplechu, ktorú na nohách spôsobia kŕčové žily, takže rozhodnutie liečiť ich nemusí byť vôbec traumatizujúce.